Haber

Bursa’da 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili dava sürüyor

Bursa’da kamyonet ile otomobilin çarpıştığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili davaya başlandı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “taksirle ölüme veya yaralamaya neden olmak” kabahatinden yargılanan tutuklu sanık Celal Y., Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Kazada hayatını kaybeden Yunus Emre Çakmak’ın eşi Nurşen Çakmak ile tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Olay gecesi Yunus Emre Çakmak ile bir mekana gittiklerini ve alkol aldıklarını anlatan Celal Y., saat 04.00 sıralarında Çakmak’ı evine bırakmak üzere otomobille yola çıktıklarını söyledi.

Bir süre sonra Çakmak’ın aracı kullanmak istediğini belirterek direksiyona geçtiğini belirten sanık, “Yaklaşık 1 kilometre gittik. Hızımız 150-170 kilometre civarındaydı. Orta şeritteydik. Önümüzde bir kamyonet. sağ şeritte gidiyordu bir anda orta şeride geçti kamyona arkadan çarptık yunus emre çok kısaydı fren yapabildi önümdeki hava yastığı açıldı ne olduğunu hatırlamıyorum sonraki.” dedi.

Merhumun eşi Nurşen Çakmak, sanıktan şikayetçi olduğunu ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Müştekinin avukatı da kaza sırasında aracı kullanan kişinin sanık Celal Y olduğunu iddia etti. Belgede bir tanığın verdiği ifadede bazı şahıslar ve sözünü değiştirmesi halinde kendisine para verileceği belirtildi.

Kazayı gördükten sonra olay yerine giden tanık Yaşar N. de, bir gencin yol kenarındaki duvardan atlamaya çalıştığını ancak duvar çok yüksek olduğu için başarılı olamadığını söyledi. Tanık, daha sonra yanlarına gelen bu gencin, “Sürücü ehliyeti olan yok mu direksiyona geçelim. Babam görse beni öldürür” dediğini anlattı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın bu halinin devamına karar vererek belgelerdeki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi İzmir Yolu Sokak’ta 9 Eylül’de meydana gelen olayda, Vedat Uğur idaresindeki 16 AOS 154 plakalı kamyonet, Yunus Emre Çakmak’ın kullandığı Bulgaristan K 7494 BM plakalı otomobille çarpıştı. Kim aynı yöne gidiyordu. Kazada Vedat Uğur ve Yunus Emre Çakmak hayatını kaybetti. Olayın ardından otomobilde bulunan Celal Y. gözaltına alınarak tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu